PRODEJ POHLEDÁVKU logo

Máte pohledávku a nechcete se zabývat jejím vymožením?

Už vás nebaví dle investovat další prostředky do vymáhání? Jednoduchým řešením je prodej takové pohledávky. Proto jsme zde my. Nabízíme Vám možnost svou pohledávku nabídnout investorům k postoupení. Prodejem pohledávky je pro vás pohledávka vyřešena s minimálními náklady, ztrátou času a oproti samostatnému vymáhání s jistým výsledkem. PODMÍNKY PRODEJE »

VYMAHATELNOST POHLEDÁVEK


Není tajnou informací, že vymahatelnost práva v ČR je na velmi nízké úrovni o to více to platí o peněžitých pohledávkách. V současné době je v exekučním řízení úspěšnost vymáhání zhruba 30%. V insolvenčním řízení je pokrytí pohledávek 4,5 % nezajištěných, resp. 22% zajištěných pohledávek. To jsou velmi nízká čísla. Je tedy vidět, že již dnes investovat do vymožení pohledávky pro jednotlivce je nerentabilní, časově i finančně náročné.

Pokud vezmeme v úvahu budoucí vývoj právního prostředí z pera Ministerstva spravedlnosti ČR, pak lze očekávat, že vymahatelnost ještě klesne. Již dnes není možné provádět srážky z příjmů nedlužícího manžela, ani nelze postihnout jeho stavební spoření či penzijní připojištění. Další chystaná novela insolvečního řízení (nyní již v legislativním procesu) padne i hranice nejnižšího možného uspokojení při splátkovém kalendáři, věřitel nebude muset již nic.

Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.